יום רביעי, 9 בנובמבר 2011

היי קיטי קיטי


במלחמה כמו במלחמה צריך לבחור צד, אז במלחמת כלבים נגד חתולים, אני בצד של הכלבים!
יחד עם זאת אני לא אצא כאן בגנות החתולים מאחר ויש כמה אנשים שאני מכירה שיחכו לי אח"כ בסימטה חשוכה. אני מעדיפה להימנע מזה.

אבל יש חתולה אחת שאי אפשר להישאר אדישים אליה, לא יודעת למה ומה יש בה, אבל היא פשוט מתוקה. אולי מה שעושה אותה כל כך מאמי, זו העובדה שהיא מככבת על תיקים, ארנקים, נעליים, חולצות, קופסאות תכשיטים, קוקיות ואפילו על העכבר של המחשב שלי (מקווה שלא הזנחתי אף אחד) והכל בורוד!!

למי שלא הבין עד עכשיו, מדובר בקיטי או בשמה המסחרי "הלו קיטי" (לא שאני מבינה את פשר ה"הלו").

וכמאמי מפורסמת, אין מתוקה ממנה לשמש דוגמנית לניסויים ולטעיות שלי.

את העוגות המצויירות שלי אני אוהבת להכין עם סוכרייה מובלטת ואני צובעת אותן עם אבקת שלגים (הלוא היא אבקת צבע לבן) מהולה באלכוהול. הבעיה עם ציורים כאלה היא שהם קצת דוהים.
להחליף את האלכוהול עם מים לא בא בחשבון מבחינתי, לא מחבבת את המרקם שנוצר ולכן תכננתי לנסות לעבוד עם צבע לבן נוזלי, אבל כמו כל התכנונים של "אני צריכה", אף פעם זה לא יוצא.
כשראיתי את הצבע הלבן של מג'יק קולור אצל מותק, החלטתי שהגיע הזמן לנסות והצטיידתי בבקבוקון לניסיון (לא שהניסיון הזה קרה ברגע שנכנסתי לסטודיו. גם הבקבוקון הזה נכנס לרשימת "אני צריכה" שלי והוא שכב בקופסת הצבעים חודש וחצי עד שלאחרונה קניתי צבעים חדשים ועשיתי סדר, אז נזכרתי בו).

וזה קרה!!
הכנתי עוגה מצויירת של קיטי ותיעדתי את ההתנסות שהתגלתה כמוצלחת במיוחד.


 מתחילים בהכנת ה"סוכרייה" של קיטי בוחרים ציור להעתקה מניחים עליו נייר אפייה ומשדכים אותם כדי שלא תהיינה תזוזות בזמן ההעתקה ומעתיקים את הציור בעיפרון B6.


 מרדדים בצק פיסולי לבן (במהלך הרידוד כדאי למרוח על משטח העבודה מעט מרגרינה, כדי שהבצק לא יידבק למשטח), מניחים את הבצק המרודד על נייר אפייה נקי, מניחים על הבצק את נייר האפייה, שעליו הציור המועתק, כשהצד המצויר פונה כלפי מטה. מניחים יד אחת על נייר האפייה כדי שלא יזוז ממקומו, וביד השנייה מלטפים בעדינות את נייר האפייה הציור יעבור בקלות לבצק


 בעזרת סכין חיתוך חדה ולא משוננת חותכים את הסוכרייה על פי קווי המתאר של הציור והסוכרייה מוכנה לצביעה


שופכים מעט צבע לבן לפלטה מוסיפים מעט צבע מאכל בגוון הרצוי לצביעה (במקרה שלנו הרבה ורוד בזוקה) ומערבבים 


צובעים את הציור בעזרת מכחולים. לאחר צביעת חלקי הציור, עוברים על קווי המתאר בגוון אחד כהה יותר מקטע הציור שהוא תוחם ולקראת סיום מוסיפים את החלקים הצבועים בשחור


עוטפים עוגה בבצק סוכר ורוד בהיר וצובטים את שולי העוגה העליונים בעזרת צובטן חיוך. כשה"סוכרייה" של קיטי יבשה לחלוטין וקשה, מרימים אותה בעדינות בעזרת מרית, מורחים על צידה האחורי מעט דבק CMC או רויאל אייסינג ומניחים בעדינות על העוגה העטופה בבצק סוכר. הסוכרייה תידבק מיד לציפוי


מגלגלים נחש ארוך מבצק סוכר ורוד כהה ומדביקים סביב שולי העוגה התחתונים ולוחצים בעזרת כלי לחיצה צדף על הנחש ומטביעים מרקם צדף


מערבבים בפלטה מעט צבע מאכל לבן עם מעט צבע מאכל ורוד, מכינים באותה הדרך גם צבע ירוק, מציירים בעזרת מכחול פרחים על העוגה.
והעוגה מוכנה!!כנסו לבקר באתר של מיתוש.

תגובה 1:

  1. גם אני בצד של הכלבים אבל אני מתה על חתולים. הבת שלי חולה על קיטי והחדר שלה מלא בצעצועים ובובות של קיטי, שלא נדבר על תיקי גב, חולצות, נעליים ומה שמופיעה עליו החתולה הוורודה. לשמחתי לפחות הבת שלי לא רואה בכלל דורה צפייה ישירה או כל אחת מהסדרות הללו.

    השבמחק