יום ראשון, 30 באוקטובר 2011

הופ הופ טרללה גדלתי בשנה


עוד שנה חלפה והגיע חודש אוקטובר ואיתו יום ההולדת של עמית. וכמו בכל שנה, אי אפשר בלי הפקת יום הולדת. השנה לא נסחפנו עם ההכנות, אבל בתחום העוגה והעוגיות זה כבר משהו אחר.

כמובן שהכל התחיל בגיל שנה, עוד לפני שידעתי בצק סוכר מהו. קניתי תבנית של עוגת ברבי, אפיתי עוגה, תקעתי חצי בובת ברבי בחלק העליון וישבתי לזלף את כל השמלה מכוכבים קטנטנים של קרם ורדרד משמנת מתוקה.

בגיל שנתיים, עם רקורד של כמה חודשים בבצק סוכר, כבר עמדה עוגה מעוצבת לתפארת עם צעצועים- בובה, דובון, קוביות, רכבת ולידה עציץ מלא בעוגיות צעצועים תואמות. אז גם התחיל הרומן שלי (או כמו שלילך קוראת לזה- השריטה שלי) עם עוגות ועוגיות תואמות J.

בגיל 3 הפסקתי להכין לעצמי עוגות ליומולדת של עמית והגיע הזמן להכין בשבילה. 4 חודשים לפני היומולדת כבר קיבלתי הסבר מפורט מה יהיה ביומולדת (ליצנית, ולא ליצן!!) ואיך תראה העוגה (צבעונית עם בובה של ליצן) – אז זה מה שהיה! נכון שקצת נסחפתי וזו היתה עוגה של 3 קומות עם בובה ענקית של ליצנית יושבת למעלה ושוב ליד העוגה עמדה אדנית מלאה בעוגיות ליצנים, אין ספק שצבעוניות לא היתה חסרה ביומולדת הזו.

כשעמית היתה בת 4, שוב קיבלתי הוראות מפורטות, לעוגה ורודה עם הנסיכות של דיסני. ישבתי כל הלילה ובניתי עוגת 3 קומות ורודה עליה פיסלתי את הנסיכות שלגיה, אורורה, סינדרלה ובל (וכל מי שיש לה בת יודעת בדיוק על מי אני מדברת). סיימתי ב- 5:00 לפנות בוקר (לא פשוט לשבת כל הלילה בסוף חודש שביעי להריון ולשחק עם נסיכות). עמית התעוררה בבוקר, הסתכלה על העוגה ושאלה בפליאה: "איפה יסמין?!?",הסברתי לה שהיא בת 4 ולכן יש על העוגה 4 נסיכות, על יסמין נדבר בשנה הבאה. כמובן שלעוגה צורפו עוגיות של כתר ורדרד.

מכאן זה רק הלך והידרדר ...
בגיל 5 זו היתה רק תותית וירדנו לשתי קומות. הפעם העוגיות לא היו תואמות (רחמנא לצלן), שכן החלטתי לפנק את הילדים מהגן - לבנות הכנתי עוגיות בראץ ולבנים ספיידרמן.

בגיל 6 היינו בשיגעון הבוב ספוג והעוגה היתה קומה אחת עם בובי הצהבהב, פטריק הורדרד וסקווידוויד הכחלחל, עם עוגיות תואמות של בוב ספוג.

בגיל 7 לא היתה עוגה מפוסלת!!! גם לא היו עוגיות (לא היה לי למה להתאים) לעמית כבר לא היה אכפת, ולי כבר לא היה כוח אז עשינו עוגת מוס שוקולד עם קרם וכל הבנות שהגיעו למסיבה היו מאוכזבות.

השנה חזרנו למסורת.
הפעם לא היה נושא מיוחד ושבוע לפני היומולדת כשעשיתי עוגת angry birds לעמית אחר שחגג 8, עמית התלהבה מהעוגה והחלטנו שביומולדת שלה נעשה עוגה ועוגיות של הציפורים המטורפות האלה, ואכן הציפורים האלו הטריפו את כל הילדים ביומולדת!

עד כאן נוסטלגיה ועכשיו הצצה קטנה להכנת העוגיות של ה- angry birds.

כדי להכין את החזירונים נעזרתי בחותכן של דובי וחותכן עיגול.
קרצתי את החלק העליון של הדובי


ובעזרת חותכן עגול חתכתי רק את ראש הדובי מהעוגייה.


לציפורים הצהובות השתמשתי בחותכן משולש ולכל שאר הציפורים-האדומות, הכחולות והלבנות- בחותכן בלון הפוך (והנה עוד שימוש לחותכן הבלון)


אחרי שהעוגיות יצאו מהתנור והתקררו ציירתי את קווי המתאר של הציפורים והחזירונים ברויאל שחור
כשהרויאל התייבש זילפתי ברויאל צבעוני את כל חלקי הציפורים והחזירונים


ועוד כמה דוגמאות


כך נראו כל החבר'ה העצבניים ארוזים בעציץ


והנה גברת היומולדת עם העוגה והעוגיות


עד השנה הבאה...

כנסו לבקר באתר של מיתוש.4 תגובות:

 1. מטריף !!!!!
  המון מזל טוב לעמית המתוקה (-:

  השבמחק
 2. אין עלייך!!! מלכת העוגיות המעוצבות!!!

  השבמחק
 3. הרעיון להשתמש בחותכן של הבלון הוא לא פחות מגאוני! עבודה מעולה ואין לי מושג איך יש לך סבלנות להכין את הדברים האלה.
  אני מנסה למצוא רעיון שאני אצליח ליישם ליום הולדת של הקטנה, חשבתי גם על לקחת מוטיב ממשחקים לבנות כמו בובות ברבי או משהו, אבל זה מרגיש לי כבר נדוש בשלב הזה, לא?

  השבמחק
 4. תודה :-)
  למה נדוש??? אפשר לעשות המון דברים לבנות, פרחים, לבבות, נסיכות.
  מכירה את הספר של ליל ושלי "מסיבות מתוקות" יש המון רעיונות למסיבות בנות.

  השבמחק