יום שני, 4 ביוני 2012

הספר שאינו נגמר (או הצצה מאחורי הקלעים 2)


עיצבתם את כל העוגות והעוגיות מ"עוגות שעושות מסיבות", פיסלתם את כל הדמויות מ"קסם של פלסטלינה"? אז יש לנו בשבילכם רב מכר חדש - "מסיבות מתוקות".

זה היה מרגש, מהנה, מאתגר, קשה, מתיש וארוך אבל בשעה טובה ומוצלחת זה הסתיים – ה"תינוק" החדש שלנו יצא מהדפוס והוא בדרך לחנויות הספרים !!!!!

הכל התחיל באוגוסט 2010, סיימנו לעבוד על "עוגות שעושות מסיבות", הספר ירד להדפסה ופתאום הבנו שזהו! נגמר! והתחלנו להשתעשע ברעיון של עוד ספר, ברור שהכל היה בשיחות סתר בין לילך וביני כי הבעלולים שלנו רק מלשמוע מחשבות בנושא הטילו וטו – עוד ספר? עוד כמה שנים!!

אבל ברור שזה לא מה שיעצור אותנו והמחשבות התחילו להתגלגל. כש"עוגות שעושות מסיבות" יצא לחנויות, הרעיון לספר הבא כבר היה מוכן ומגובש – ספר מסיבות יום הולדת. מסיבות שלמות שיכללו הכל, לא רק עוגה ועוגיות, אלא גם הזמנות, כיבוד, קישוט הבית, הפעלה והפתעה. לאט לאט הספר הלך והפך מציאותי יותר ויותר, כבר היו נושאים וים של רעיונות.

אחרי כמה מהמורות (לא כל כך קטנות) בדרך, התחלנו לעבוד על הספר. הפעם העבודה היתה קצת יותר מורכבת, לא רק עוגות ועוגיות אלא הפקה שלמה של מסיבת יום הולדת.
במקום לעבוד בסטודיו עבדנו אצלי בבית וכך המטבח, הסלון, פינת האוכל, השירותים, המדרגות וכל מה שיש מעל הפכו למסיבה אחת גדולה ולסט צילומים לתקופה קצרה של 4 חודשים!!!!!!!!!! (אין לי מושג איך לא הגעתי לרבנות בתקופה הזו).  
הכנו 12 מסיבות יום הולדת מושלמות!!
כשהכל היה מוכן, שוב התכנסו ובאו הצלם אנטולי מיכאלו והסטייליסטית מאיה לבנת-הרוש (שעד שזזנו הספיקה ללדת ולסיים את חופשת הלידה) והצילומים יצאו לדרך.

חילקנו את העבודה לשלושה ימים של צילומים (לא צמודים כדי שנוכל להכין את ההפקות) שלושה ימים, בהם עבדנו מבוקר עד לילה –
אל הבית זרמו כלים ואביזרים מדהימיםהסלון, פינת האוכל והמטבח הפכו לסט צילומים


השולחנות סודרו


בדים גוהצו


סוכריות מויינו


השולחנות צולמו


היו רגעים קצרים של מנוחה


התארגנו ארוחות גורמה מהשאריות


נושנשו כל המתוקים מהתצוגה 


העובדים שבקו


והגמדים הקטנים קרסו


אחרי דיונים, תזוזות, התייעצויות וניסיונות כל המסיבות צולמו!!

כך נבנה לאיטו סט הצילומים של מסיבת "בשלנים צעירים"כך נראתה התמונה שצילם אנטולי ונכנסה לספר


אבל איך אפשר מסיבות יום הולדת בלי ילדים???
לשם כך התכנסנו ובאנו לאתר הצילומים, הבנות שלנו, כמובן, ואליהן צרפנו את כל ילדי החברים והמשפחה. זה היה יום שישי חורפי, כל הלילה ירד גשם ובבוקר הפסימיות השתלטה עלינו, אבל באורח פלא, השמש שיתפה פעולה והפציעה לחצי יום.
האמהות הפולניות ישבו בצד והתגאו בכל הזאטוטים שדיגמנו, חגגו וזללו בהנאה.


החלק הכייפי נגמר ועכשיו צריך לשבת, לכתוב, להסביר ... דחינו ודחינו, וניסינו להתיישב שוב ושוב וכבר חשבנו להוציא ספר של תמונות, אבל הבנו שאם אנחנו רוצות שהספר יצא בעשור הזה, כדאי שנתחיל לעבוד. ברגעי משבר שכבר נגמרו המילים והרעיונות, באה חברתי ענתק'ה להושיע, ועזרה ברעיונות, בהברקות ובכתיבה שנונה.
בסופו של דבר היה לנו קל יותר, הכתיבה קלחה וההגהות לא התישו אותנו!!


גם הפעם לא היה קל לשלב בין המלל והתמונות והכי קשה היה לבחור את הכריכה לספר, היו לנו כריכות כמעט כמספר המסיבות בספר, וכל בעל תפקיד בהפקה היה עם דעה אחרת, שוב נלחמנו בעוז ואחרי דיונים אינספור, התגמשות ופשרות מכל הכיוונים נפלה ההחלטה!!

היום, אחרי חודשים ארוכים של תכנונים, ארגונים, עבודה, המתנה והשקעה סוף סוף זכינו להחזיק את הספר ביד!!!
אז שנייה לפני שהוא יוצא לחנויות קבלו אותו במלוא הדרו:


למה אתם מחכים? רוצו לחנויות הספרים ...

ואחרון אחרון חביב - בהזדמנות חגיגית זו אני רוצה להודות לכל מי שנתן יד ועזר להרים את ההפקה – תודה להילולה על כל הכלים, האביזרים והקישוטים, לסוהו ולגולף על הכלים והמצעים, לpetit מטבחי עץ ופינות משחק לילדים על מטבח העץ, לי.ד. עידה על שלל הממתקים, למותק בוטיק סוכר על כל הציוד והאביזרים לקישוט העוגות וכלי ההגשה, לתשוקולד על השוקולדים, לפולצ'ינלה על הלחמים וליהלי סטודיול'ה בגדי ילדים על הקולקציה.
ותודה ענקית לכל הילדים המהממים שהשתתפו בחגיגה – עמית2x, עומר2x, קרין, רוני, רועי, רון, עידן, חן, מיה, קאילי, קליאון, נאהלי, אנחל, איוי, עידן, יהלי, דורון, יונתן, נטע, נועה, שירה, עמית וענהאל.

7 תגובות:

 1. אין עליכם!! איזה יופי! מחכה בקוצר רוח לקנות את הספר! שיהיה לכן המון המון בהצלחה!
  עכשיו אתן יכולות להתחיל לעבוד על ליין של חותכנים לפי המופיע בספרים שלכן.- אלופות!

  השבמחק
 2. מושלם מושלם, כמה השקעה, מחכה כבר להציץ לתוכו, אתן אלופות ומשקיעניות! וכיף להציץ אל מאחורי הקלעים, שיהיה לכן בהצלחה!

  השבמחק
 3. אני 'הרחתי' היום את הספר.. מקסים!! אין עליכן:)))

  השבמחק
 4. איזה כיף!!! חיכינו כל כך הרבה זמן...רצה לחנות הקרובה.

  השבמחק
 5. נהדרות שתיכן!!
  מרגש לראות ולהריח את התינוק סופסוף. מתרגשת איתכן, ומחבקת חזקת.
  ליהי

  השבמחק